Planowana inwestycja to zespół dwóch obiektów handlowych składających się na wielofunkcyjne centrum handlowe. Na przylegających do siebie terenach budowane będą market spożywczy z towarzyszącymi sklepami, oraz market budowlany. Market budowlany będzie prowadzony przez firmę Centrobud (grupa PHMB).

Centrum handlowe poprzez połączenie sklepu spożywczego, z materiałami budowlanymi i wyposażenia wnętrza będzie stanowiło atrakcyjną ofertę dla mieszkańców okolicznych gmin. Pragniemy, aby na jednym terenie skupić dostęp do wszystkich potrzebnych na co dzień towarów i usług, wycelowany w potrzeby środowiska wsi (co pozwoli na zatrzymanie klientów przed miastem) oraz będzie stanowić interesującą alternatywę dla mieszkańców Przasnysza wobec stricte spożywczych placówek.

Lokalizacja

Jedną z najatrakcyjniejszych cech obiektu jest jego dobra lokalizacja. Obiekt zlokalizowany jest na przedmieściach Przasnysza, przy skrzyżowaniu trasy na Warszawę z łącznikiem (obwodnicą) łączącym tą trasę z drogą na Ostrołękę. Zapewnia to, że centrum handlowe będzie dogodnie położone dla wszystkich mieszkańców wsi i miasteczek położonych na wschód, północ i południe od Przasnysza (dojazd bez konieczności wjeżdżania do miasta. Lokalizacje takie w sytuacji dużego zagęszczenia marketów w samych miastach są bardzo atrakcyjne. Świadczy o tym sukces podobnego obiektu sieci Marcpol zlokalizowanego w pobliżu Pułtuska.
Przasnysz to miasto i gmina miejska w województwie mazowieckim, w powiecie przasnyskim (dawniej administracyjnie należało do województwa ostrołęckiego). Miasto ma połączenia drogowe z Warszawą, Olsztynem, Ostrołęką, Działdowem, Ciechanowem, Makowem Mazowieckim i Mławą. Przez Przasnysz przechodzą drogi: krajowa nr 57 i wojewódzkie nr 544 i nr 617. Na wschód od miasta znajduje się lotnisko Aeroklubu Północnego Mazowsza. Według danych z 31 grudnia 2006 miasto miało 16 817 mieszkańców. Około 80% powierzchni powiatu stanowią użytki rolne.

Przasnysz Sierakowo

Dodatkowe atuty lokalizacji

  • Dodatkowym atutem jest planowany silny rozwój miasta właśnie w tym kierunku związany z powstaniem filii Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – centrum handlowe będzie zlokalizowane przy wjeździe do tej strefy. Można przypuszczać, że na obszarze pomiędzy drogami numer 57 i numer 544 pracę znajdzie istotna liczba mieszkańców Przasnysza – do domu i do pracy będą jeździli drogą leżącą pomiędzy marketem budowlanym a częścią spożywczo / ogólną. 
  • Centrum handlowe będzie położone niedaleko działającego lotniska znajdującego się również na tym samym terenie pomiędzy drogami krajowymi. 

Plany Centrum Handlowego

Centrum składać się będzie z dwóch obiektów handlowo-usłuowych położonych po przeciwnych stronach drogi wjazdowej na teren SSE i położonych bezpośrednio przy drodze serwisowej obsługującej całą strefę SSE. Zapewni to dogodny dojazd dla ludzi jadących zarówno drogą krajową Warszawa-Przasnysz, z łącznika z drogą na Ostrołękę jak również obsługiwać będzie ludzi jeżdżących po SSE niezależnie od kierunku w którym chcą pojechać.

Najemcy

Centrobud sp.j. – jest to jedna z największych na Mazowszu i dynamicznie rozwijająca się sieć składów materiałów budowlanych i marketów budowlanych. Firma jest częścią grupy PHMB działającej na terenie całego kraju. Od kilku lat firma intensywnie inwestuje w rozwój marketów budowlanych. Najbliższy w stosunku do planowanej inwestycji skład należący do Centrobudu zlokalizowany jest w Makowie Mazowieckim. 

Supermarket spożywczy – poszukujemy obecnie najemców dla supermarketu spożywczego oraz dla lokali położonych przy supermarkecie spożywczym. 

Meble i wyposażenie wnętrz – zapraszamy do współpracy firmy oferujące meble i wypsażenie wnętrz jako idealne uzupełnienie pozostałej oferty

Sprzedaż maszyn roliczych i zaplecza rolnictwa – poszukujemy partnera, który na sąsiadującej działce zlokalizowałby skład/sklep z artykułami celowanymi w zaplecze rolnictwa aby uzupełnić ofertę CH i dopełnić jego przewagę konkurencyjną.